top of page

“IPA II Dönemi (2014-2020) Teknik Destek Projesi”nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Bakanlığı, Mali İşbirliği Başkanlığı tarafından hazırlanan ve uygulama süreci başlamış olan “IPA II Dönemi (2014-2020) Teknik Destek Projesi”nin tanıtım toplantısı 19 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

Bakanlığımızın Ulusal IPA Koordinatörü (NIPAC) olarak üstlendiği sorumlulukları çerçevesinde destek sağlaması amaçlanan projenin, Katılım Öncesi Yardım Aracı İkinci Döneminde (IPA II) döneminde ilgili kurumlarımızın çalışmaları açısından da faydalı olması beklenmektedir.

 

AB Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Teknik Yardım Proje Uygulama Ekibi, ilgili kamu kurumlarımız ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıda, projenin genel olarak tanıtılmasının yanısıra ilgili tüm kurumların dahil olacağı Eğitim İhtiyaçları Belirleme Analizi çalışmasına ilişkin bilgilendirme yapılmıştır.

Mali İşbirliği Başkanı Sayın Beyza TURAN, belirlenecek eğitim ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilecek eğitimlerin kurumlarımızın programlama ve uygulama kapasitelerinin güçlendirilmesinde önemli katkılar yapacağını ifade etmiştir.   Toplantıda ayrıca, proje faaliyetlerine tüm tarafların katılımı ve desteğinin önemi de vurgulanmıştır.

IPA II (2014-2020) Teknik Destek Projesi

ipa 2
kivanc ilisulu
kivanc ilisulu
kivanc ilisulu

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle üretilmiştir. Bu web sitesinin içeriğinden sadece EY (Enrst Young Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş) liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin ve/veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmaz.

bottom of page