top of page

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) I Dönemi kazanımlarını sunmak ve IPA II Dönemi fırsatlarını tartışmak amacıyla 26 Ekim 2017 tarihinde Adana'daki Sheraton Grand Adana Oteli’nde “IPA Semineri: Kazanımlar ve Fırsatlar” düzenlenmiştir

 

Seminerin açılışı Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel tarafından yapılmıştır. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Delegasyon Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar Gabriel Munuera Vinals da bir konuşma yapmıştır.

Seminere Kamu Kurumlarının üst düzey yetkilileri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcileri ile sivil toplum örgütlerinden yaklaşık 200 temsilci katılmıştır.

Seminerin sabah oturumunda, IPA yaralanıcısı Kamu Kurumlarının yetkilileri tarafından IPA I Dönemi kazanımları ile AB’ye Katılım süreci ışığında Türkiye’ye sağlanan destekleri anlatan sunumlar yapılmıştır.

Öğleden sonraki oturumda ise IPA II Dönemi fonlarını yöneten Kamu Kurumları yetkilileri tarafından, IPA II finansman fırsatlarını anlatan sunumlar yapılarak bilgilendirme sağlanmıştır.

Söz konusu sunumlara aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir

"IPA Semineri: Kazanımlar ve Fırsatlar" 26 Ekim 2017 tarihinde Shearaton Grand Plaza Oteli'nde gerçekleştirildi

Dökümanlar

IPA II (2014-2020) Teknik Destek Projesi

ipa 2
kivanc ilisulu
kivanc ilisulu
kivanc ilisulu

Bu web sitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali desteğiyle üretilmiştir. Bu web sitesinin içeriğinden sadece EY (Enrst Young Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş) liderliğindeki konsorsiyum sorumludur ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin ve/veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüşlerini yansıtmaz.

bottom of page